tütün nasıl saklanır

        

tütün nasıl saklanır? Tütün Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır bu soruların cevabını size vermeye çalışacagız. 

               Artan sigara fiyatları ile birlikte bir çok sigara tiryakisi hem maddi külliyetten hem de manevi olarak kendilerine dokunan bu sigara zamlarından sonra açık tütün olan Adıyaman tütünü ve çelikhan tütününe geçmek zorunda kaldı. Ve yeni bir sorun olan tütün nasıl saklanır ve nasıl muhafaza edilir? Tütün Nasıl Saklanır? İnternet sitemizden veya telefon yolu ile 1 kğ ve üstü tütün sipariş verdiğinizde fazla olan tütün nasıl doğru bir şekilde muhafaza edilir bu konuda arayan müşterilerimize yol göstermesi açısından sizlerle bu konuda yapmanız gerekleri söyleyecegiz.

                Açık tütün kullanmaya başlayan bir çok tütün tiryakisinin alıştığı bir gerçek var. Tütün alındığında yeni kıyılmış olan tütün nemlidir. Tütün nemi nasıl alınır adlı yazımızı okuyarak bu işlemin nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Tütün nemi alındıktan sonra ise yapmanız gereken işlem tütün nasıl muhafaza edilir?

                Tütünün nem oranı belli ölçüde alınmış ise tütünü teneke ya da 5 lt lik plastik kaplara koyup ağzını kapatarak saklayabilirsiniz. Bizim size önerebileceğimiz en iyi saklama yöntemi Cam kavanozdur. Temiz kuru bir cam kavanoz mümkün mertebe vakumlu kapağı olması size birinci tercihimizdir.  Bu şekilde en az 2 ay boyunca tütün tazeliğini koruyacaktır.  Tütün saklama kaplarını kesinlikle güneş gören bir yerde olmamasına dikkat ediniz. Ayrıca eğer rutubet olan bir yerde de tütünün nemlenip küflenmesine sebep olur. Bu koşulları sağladığınız sürece Adıyaman tütünü veya Çelikhan tütünü fark etmez hiçbir şekilde bozulma, küflenme olmaz. Fakat şöyle bir durum var diyelim yazın genellikle olan bir durum var Tütünün kuruyup nemi kaybetmesi olayı var bunu da sonraki yazımızda sizlere neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

 

Buyrun tütün nasıl saklanır videosunu izleyebilirsiniz.