Tütün hırszılığını kameralar sayesinde yakalandı

        

Tütün hırszılığını kameralar sayesinde yakalandı

Tüm Türkiye'de sigara zamları ile birlikte genel itibari ile Adıyaman Tütününe yönelim olması sebebi ile Hali ile Adıyaman tütünü fiyatları arttı. Bundan dolayı hırsızlar da gözlerini Tütün dükkanlarına cevirdi. 

Adıyaman en işlek caddelerinin birinde bulunan Kap Camii Mahellesinde faaliyet gösterren M. Mustafa E. Adlı şahsa ait bir tütün doldurma makineleri ile birilikte Sigara filitreleri çalarak kayıplara karıştı. Sabah iş yerine gelen dükkan sahibi hırsızlık olayını fark edip polis ekiplerine haber vererek şüphelilierin yakalanması için şikayette bulundu. Adıyaman Asayiş Şube Müd. ekipleri çevredeki dükkanlara ait güvenlik kameralarını incelemeye başladı ve sonuca ulaştı.

Adıyaman tütünü hırsızlığını yapan şahıs güvenlik kameralarında görüldü. Ardından ise operasyon başlatıldı. Adıyaman Uzman polis ekiperli yapılan inceleme sonucunda hırsızın ikametgah ettiği eve baskın düzenledi ve ardından şahıs yakalnadı. Evde ise sigara filitreleri ve tütünler ele geçirildi.  Şahıs hakkında soruşturma devam ediyor.